WYSYŁKA

Rośliny wysyłane są w terminie podanym na stronie każdego produktu. Termin podany jest formie tygodnia roku, jeden tydzień to 4 dni wysyłkowe (poniedziałek-czwartek) i w jednym z tych dni zostanie nadana paczka.

Numery tygodni i daty podane są poniżej

Zamówienia realizowane są w terminach podanych na karcie sprzedaży danej rośliny. W przypadku podania wysyłki np. od 15 tygodnia roku to nie oznacza to, że wszystkie zamówienia zostaną nadane jednego dnia. Paczki będą nadawane przez kolejne 2-4 dni (poniedziałek-czwartek) będące w tygodiu wysyłki.

Dni wysyłkowe to poniedziałek-czwartek z wyłączeniem dni wolnych od pracy i dni pracujących przypadających przed tymi dniami. Więcej informacji o wysyłce na stronie https://www.pelargonie24.pl/wysylka/

Jeśli rośliny oferowane są w różnych terminach dostaw to liczy się termin późniejszy np. jedna ma wysyłkę od 15 tygodnia roku, a inna od 16 tygodnia roku to liczy się od 16 tygodnia

Termin wysłana paczki zależy od podanych tygodni roku w których rozpoczyna się wysyła każdej z roślin.

Nie ma znaczenia termin składania zamówienia tylko termin rozpoczęcia wysyłki.

Nie, kurier nie ma obowiązku kontaktu z odbiorcą i zależy to tylko od jego dobrej woli. Zamawiający otrzymuje numer przesyłki sms, może sam śledzić drogę przesyłki i ewentualnie ją przekierować na inny adres.

Przesyłki realizowane są tylko na adresy posiadające ulicę lub miejscowość i numer budynku

W przypadku podania adresy będącego np. skrytką pocztową, ogródkiem, ROD itp. paczka będzie nadana, ale w przypadku nie doręczenia wysyłający nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nie przyjmuje zwrotów i reklamacji.

TERMINY WYSYŁEK 2024 (planowane)

wysyłka w dniach 3-6 kwietnia

wysyłka w dniach 8-11 kwiecień

wysyłka w dniach 15-18 kwiecień

wysyłka w dniach 22-25 kwietnia

wysyłka wyłącznie ograniczonej ilości zamówień 29 kwietnia, możliwe, że część zamówień zostanie wysłana 6 maja; brak wysyłki 1-3maj (dni wolne)

wysyłka w dniach 6-9 maja

wysyłka w dniach 13-16 maja

Podane terminy są szacowane i mogą ulec zmianie. Sprzedający zastrzega sobie możliwość przesunięcia dostawy. W okresie majówki możliwe opóźnienia z racji małej liczby dni do wysyłki. Jeśli przy roślinach podane są różne terminy wysyłki to liczy się termin późniejszy.

PŁATNOŚĆ

Nie, jedyną akceptowaną formą płatności jest wpłata na konto.

Zamówienia złożone w marcu zaleca się opłacić do końca marca, w kwietniu w ciągu 7 dni, w maju w ciągu 5 dni.

Wpłat należy dokonywać na konto w Banku Millenium numer 77116022020000000212120279

W tytule przelewu należy podać numer zamówienia, który otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym wpływ zamówienia. Mail wysyłany jest automatycznie do ok. 60 min. od złożenia zamówienia. Podanie innego tytułu przelewu, niż ten spersonalizowany podany w mailu może spowodować, że wpłata nie zostanie automatycznie rozpoznana.

INNE

Zdjęcia przedstawiają rośliny w pełnym rozwoju, które posadzone mamy koło domu.

Większość roślin ma również przykładowe zdjęcia sadzonek, które były oferowane w poprzednim sezonie. Sadzonki sprzedajemy jako nie kwitnące.

Rośliny oferowane są w 3 różnych formach. W zakładce charakterystyka na karcie produktu podane są szczegóły danej rośliny. Nie podajemy wielkości rośliny ponieważ zależnie od pogody każdego sezonu może być ona inna. Wszystkie sadzonki są gotowe do przesadzenia i mają korzenie.

Tak, jest taka możliwość, pod warunkiem, że pierwsze zamówienie nie zostało wysłane,  a objętość i waga całkowita przesyłki będzie mieścić się w limicie dla jednej paczki. Przy składaniu dodatkowego zamówienia w oknie “dodatkowe informacje” należy podać numer zamówienia, które ma być połączone.

Najlepiej jeśli pierwsze zamówienie nie jest opłacone, po podaniu numerów zamówień zostaną one połączone w jedno i wówczas należy opłacić zamówienie

W przypadku domówienia do opłaconego zamówienia należy zrobić przelew bez kosztów przesyłki podając w tytule przelewu numer zamówienia domawianego i numer zamówienia pierwotnego (numer jest wysyłany na adres mailowy)

Nie można połączyć zamówienia opłaconego, które jest już w wysyłce z kolejnym np. zamówieni złożono 10 maja, opłacono 11 maja, a 12 maja było do wysłania, przy czym 11 maja złożono kolejne zamówienie jako domówienie (taka sytuacja dotyczy zamówień, które są składane w danym termie wysyłki, w krótkich odstępach czasowych)

Sadzonki dodawane są od 1 marca, ale pełna oferta jest zazwyczaj dostępna od ok. 20 marca, wynika to z różnych harmonogramów dostaw i specyfiki produkcji. Oferujemy tylko rośliny których jesteśmy pewni, że będą dostępne na 100%

Czasami może się tak zdarzyć, że sadzonki były dostępne przez jakiś okres i zostały wykupione, wówczas ilość jest uzupełniana .

Aktualizacja najczęściej w piątki wieczorem lub soboty rano.

Aktualnie nie ma takiej możliwości. Należy samodzielnie wybrać interesujące rośliny na stronie plargonie24.pl i podać wszystkie dane w celu realizacji zamówienia

Nie. Sprzedaż prowadzona jest jedynie dla tzw. klientów ostatecznych, którzy sami dokonują nasadzeń roślin.